کارخانه نساجی مدرس کاشمر تنها دارنده نشان مرغوبیت کیفی کالا از شرکت بین‌المللی Rieter

rieter

هسته مرکزی شرکت نساجی کاشمر مدرس در سال 1367 بنیان‌گذاری گردید. در این سال یک مجموعه تعاونی با همت امنا و کسبه و معتمدین منطقه تشکیل و برنامه‌ریزی جهت ورود به فعالیت اقتصادی در زمینه ریسندگی با توجه به وجود مزارع پنبه در کاشمر بعمل آمد.

در سال 1369 شرکت نساجی کاشمر مدرس به ثبت رسید و پس از اعلان عمومی 5200 نفر سهامدار در این شرکت سرمایه‌گذاری نمودند. و در سال 1377 پروانه تولید نخ از پنبه با ظرفیت سالانه 2000 تن نخ پنبه‌ای و مخلوط با الیاف به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت 13 هکتار در شهرک صنعتی بردسکن از توابع استان خراسان رضوی راه‌اندازی شد. در سال 1381 با اجرای فاز اول طرح توسعه مجموعه مساحت سالن‌های تولید تا میزان 13000 مترمربع افزایش یافت و ظرفیت تولید به 3000 تن در سال رسید.

در سال 1384 پس از تولید آزمایشی، نخ‌های ضخیم مورد استفاده در پارچه‌های برزنت و جین تولید و مورد استقبال مشتریان قرار گرفت. با عنایت به توسعه مذکور ظرفیت تولید مجموعه به 4000 تن در سال 1387 افزایش یافت.

فاز دوم کارخانه ریسدگی نساجی کاشمر مدرس در سالن تولیدی به مساحت 12000 مترمربع در سال 1390 در دستور کار قرار گرفت. با توجه به فن اوری‌های پشرفته صنعت نساجی در دنیا، جدیدترین و به روزترین دستگاه‌ها جهت فاز دوم انتخاب گردید به گونه‌ای که امکان تولید طیف گسترده‌ای از محصولات (از کمترین قطر تا بیشترین قطر) بوجود آید. با راه‌اندازی فاز دوم کارخانه که سرمایه‌ای بالغ بر 30 میلیون یورو را در برگرفته است، میزان تولید سالیانه کارخانه 6000 تن افزایش یافته و به مرز 10000 تن در سال خواهد رسید.

در حال حاضر تعداد 120 نفر در بخش‌های تولیدی، اداری، فنی، ایمنی و بهداشت و آشپزخانه در فاز اول کارخانه مشغول به کارند.

تولید روزانه فاز اول کارخانه میزان 10 تن بوده که با توجه به ساعات و روزهای کاری تعریف شده ظرفیت تولید سالیانه 3350 تن در فاز اول است که جهت تولید سالانه 3350 تن نخ در فاز اول، میزان 4000 تن پنبه در سال به عنوان مواد اولیه مورد نیاز می‌باشد.

در فاز دوم کارخانه ماشین‌آلات مورد نیاز از آخرین مدل ماشین‌های ریسندگی شرکت‌های Rieter وSchlafhorst خریداری شده است.

این شرکت تنها دارنده نشان مرغوبیت کیفی کالا از شرکت بین‌المللی Rieter بوده و با ارائه محصولات فاز دو از واردات نخ‌های لاکرا و نخ‌های مربوط به پارچه‌های بسیار لطیف جلوگیری خواهد شد.

بر اساس توان ایجاد شده ظرفیت تولید نخ در این فاز روزانه ۱۵ تن است که در ظرفیت سالانه به 5905 تن خواهد رسید.

تعداد نیروی کار مورد نیاز نیز برای فاز دوم کارخانه تعداد 256 نفر تعیین گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *