واردات نخ خارجی ۳۸ درصد کاهش یافت

واردات نخ خارجی ۳۸ درصد کاهش یافت

 

ترشیز کهن :

یک مقام مسئول گفت: واردات نخ های خارجی به حداقل رسیده و در یک سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم مسلم ساقی فرماندار کاشمر امروز در محل فرمانداری این شهرستان در نشست خبری روز جهانی پنبه اظهار کرد: کاشمر یکی از مناطق مستعد تولید پنبه در شرق کشور است؛ در سال گذشته نیز همایش جهانی پنبه در این شهرستان برگزار شد اما امسال به دیل شرایط بروز کرونا امکان حضور فیزیکی برای همه علاقه مندان فراهم نشد.

وی با اشاره به فعالیت های شهرستان کاشمر در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود:  اجرای اقتصادی مقاومتی همبستگی های متعددی در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایجاد کرده است به طوری که ایجاد همبستگی بیشتر  در حوزه سیاسی از ثمرات همان فعالیت های اقتصادی مقاومتی است.

 

 

نخ ریسی نخ فیلامنتی | نساجی

 

ساقی گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگی نیز تغییرات مثبتی در فعالیت های اقتصادی ایجاد کرده و نظرات نسبت به سرمایه‌گذارن را مثبت شده است.

فرماندار شهرستان کاشمر ادامه داد: برای توسعه اقتصادی باید سمن ها و بخش خصوصی قوی داشته باشیم که در این ارتباط معین های اقتصادی ورود کرده اند و چهار معین اقتصادی برای این منظور تعیین شده است.

وی با بیان اینکه در کاشمر و ترشیز تمامی معین های اقتصادی از بخش خصوصی برگزیده شده اند تصریح کرد: در طرح مثلث اقتصادی که توسط استانداری خراسان رضوی اجرا می‌شود ۲۹۱ پروژه اقتصادی اجرا شده و تا به امروز برای ۲۷۰ نفر در قالب ۶۱  پروژه اشتغال شده است.

ساقی گفت: در بخش های صنایع تبدیلی و گردشگری نیز  فعالیت های مناسبی انجام شده است و از سرمایه گذاران دعوت می شود که برای سرمایه گذاری به این شهرستان بیایند.

واردات نخ

*واردات نخ خارجی ۳۸ درصد کاهش یافت 

بنابراین گزارش حسین محمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر نیز در این نشست اظهار کرد: سطح زیر کشت پنبه در کشور چهار برابر شده و مسیر خود کفایی در تولید پنبه مهیا شده است.

وی افزود: در گذشته ۶ هزار هکتار سطح پنبه ودر کشور داشتیم  که در حال ایجاد شرایطی هستیم که دوباره بتوانیم به تولید مناسب و خودکفایی برسد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد:در حال حاضر چهار رقم پنبه در شهرستان کاشمر داریم  و از گذشته نیاز کشور به بذر پنبه تهیه در این شهرستان تهیه می شده است.

وی افزود: کشاوران با تجربه ای برای تولید پنبه داریم که با تکمیل زنجیره های تولید که با ایجاد کارخانه ریسندگی در شهرستان تکمیل شده و امیداریم که  توسعه کشت پنبه را افزایش دهیم و دوباره به خودکفایی برسیم.

وی با بیان اینکه واردات نخ های خارجی به حداقل رسیده تصریح کرد:در یک سال گذشته در مقایسه با سال قبل ۳۸ درصد واردات نخ کاهش یافته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *